بنفشه آفریقایی و نگهداری از آن , بنفشه آفریقایی ,نگهداری از بنفشه آفریقایی ,گل بنفشه آفریقایی ,گیاه بنفشه آفریقایی ,SAINTPAULIA,گونه های بنفشه آفریقایی ,تکثیر بنفشه آفریقایی ,آبیاری بنفشه آفریقایی ,گل و گیاه

بنفشه آفریقایی ,نگهداری از بنفشه آفریقایی ,گل بنفشه آفریقایی ,گیاه بنفشه آفریقایی ,SAINTPAULIA,گونه های بنفشه آفریقایی ,تکثیر بنفشه آفریقایی ,آبیاری بنفشه آفریقایی ,گل و گیاه


بنفشه آفریقایی و نگهداری از آن

(SAINTPAULIA)

این گیاه جزء خانواده گیاه جسنریاسه (Gesneriaceae) می باشد و در حدود 6 گونه را شامل می شود و در ابتدا نیز در قسمت های گرمسیری آفریقا یافت شده است.

کشت و پرورش بنفشه آفریقایی کار چندان سختی نیست و آبیاری کافی و مناسب می تواند در رشد بهتر و همچنین پرورش آن تاثیر گذار باشد.

زیباترین گونه های این گیاه عبارتند از:

الف) ایونانتا (S.ionantha): این نوع دارای برگهایی به طول 5 سانتی متر و گلهایی به قطر 5\2 سانتی متر می باشد که ارتفاع آن به 10 سانتی متر می رسد. البته طی شرایط خوب و نگهداری سالم این نمونه در سراسر سال گل می دهد، واریته های آن عبارتند از: آلبه سنس (Albescens): که دارای گلهایی به رنگهای بنفش وسفید است، گراندیفلورا (Grandiflora): که دارای گلهایی بسیار درشت است، پورپورآ (Purpurea): که دارای گلهای بنفش رنگ زیبایی می باشد.

ب) تان ونسیس (S.tongwensis): این نوع شباهت های زیادی به گونه قبل دارد اما تفاوت آن این است که برگهای این گونه کشیده تر و رنگ آن در هنگام تکامل برونز ارغوانی می باشد، یکی از واریته های آن به نام وریگاتا (Variegata): که دارای برگهایی به رنگهای زرد وسفید می باشد.

* بنفشه آفریقایی نیازمند روشنایی کامل اما به دور از نور مستقیم آفتاب می باشد و بایستی در هوایی گرم و درجه حرارت 25 درجه قرار گیرد.

* خاک این گیاه مخلوطی باید از یک قسمت خاک معمولی، یک قسمت خاک برگ و یک قسمت ماسه باشد.

* تکثیر این گیاه از طریق قلمه زدن امکان پذیر است.


منبع : bazargol.com


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه