طرز تهیه كاكائو فندقی ، ابتدا فر را بر روی ۳۵۰ درجه فار‌‌نهایت (۱۷۶ درجه سانتیگراد) روشن کنید.فندق‌ها را داخل ظرفی مسطح قرار دهید

طرز تهیه كاكائو فندقی - تصویر 1

طرز تهیه کاکائو فندقی

آماده سازی: 15 دقیقه
مدت انتظار: 1 ساعت
مجموعاً: 1 ساعت و 15 دقیقه

مواد اولیه :
برای 3 نفر
شکلات                   200گرم (تخته ای)
زنجبیل           2قاشق سوپخوری (پودر)
فندق                      1لیوان (با پوست)

طرز تهیه :

ابتدا فر را بر روی ۳۵۰ درجه فار‌‌نهایت (۱۷۶ درجه سانتیگراد) روشن کنید.فندق‌ها را داخل ظرفی مسطح قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه دردمای ۱۷۶ درجه سانتیگراد فر آن را حرارت دهید. در این مدت چند مرتبه فندق‌ها را هم بزنید تا هر دو طرف برشته شود البته شما می‌توانید فندقها را داخل یک تابه روی شعله گاز بگذارید و تفت دهیدحالا فندق‌ها را بر روی یک حوله بریزید.پوست چوبی و همچنین پوست نازک فندق‌ها را بگیرید و مغز فندق‌ها را در سایز دلخواه خرد کنید.حالافندق‌ها و زنجبیل را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید.شکلات‌ها را برروی شعله ملایم گاز قرار دهید تا کامل ذوب شود.

حالا شکلات‌های ذوب شده را بر روی مواد داخل کاسه بریزد و با هم مخلوط کنید.حالا سریع مخلوط به دست آمده را به صورت مسطح بر روی یک فویل یا ورق ژله‌ای بریزید و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

نکات:

1)اگر دوست دارید به محلول شکلات آب شده شکر هم استفاده کنید.

2)میتوانید فندق ها را پس از برشته شدن چند مرتبه پودر کرده و بعد با شکلات مخلوط کنید و بازهم فندق تکه ای به آن بیفزایید تا خوشمزه تر شود.

3)اگر دوست دارید مایع سفت نشده شکلات را روی دو قطعه بیسکویت یا کیک اسفنجی ساده بریزید و بعد سرو کنید.

سوران
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه