طرز تهیه كیك بستنی موزی ؛ ابتدا كیك موزی آموزش داده شده در سوران را بدون تكه های موز میپزیم دو قطعه از كیك ساده تخته‌ای را با یك بشقاب گرد قالب می‌‌زنیم.

طرز تهیه كیك بستنی موزی - تصویر 1

طرز تهیه کیک بستنی موزی

آماده سازی: 30 دقیقه
مدت انتظار: 2 ساعت
مجموعاً: 2 ساعت و 30 دقیقه

مواد اولیه :

برای 10 نفر
کیک                                 3قطعه (موزی)
بستنی              نیم کیلو (موزی یا وانیلی)
خامه                   نیم کیلو (شیرین شده)
دراژه                به میزان دلخواه (اختیاری)
موز                                  به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا کیک موزی آموزش داده شده در سوران را بدون تکه های موز میپزیم دو قطعه از کیک ساده تخته‌ای را با یک بشقاب گرد قالب می‌‌زنیم. داخل یکی دیگر از قطعه‌های کیک را به اندازه پیش‌دستی برش زده و کیک وسط آن را خارج می‌‌کنیم. خامه را با دور تند همزن زده تا کاملا سفت شود. سپس کیکی را که با بشقاب قالب زده‌ایم درون یک ظرف گذاشته و روی آن را با خامه می‌پوشانیم و حلقه خالی شده کیک را روی آن گذاشته و یک لایه خیلی نازک از خامه را دور تا دور فضای داخلی حلقه کیک می‌مالیم و قسمت خالی شده داخل کیک را با بستنی پر کرده و با ته قاشق کمی فشار می‌‌دهیم تا فضای خالی در آن باقی نماند روی بستنی و لبه کیک را نیز با لایه نازک خامه پوشانده و قطعه سوم کیک را روی آن می‌گذاریم و تمام سطح کیک را با خامه زده شده می‌‌پوشانیم. برای تزیین کیک از دراژه و موز استفاده کنیم. کیک را به مدت نیم ساعت در فریزر می‌گ��اریم تا بستنی و خامه آن سفت شود.

نکات:

1)برای آماده کردن کیک بستنی همیشه احتیاج نیست کیک یا بستنی را در منزل درست کنیم بلکه می‌توان کیک را از فروشگاه‌های نان فانتزی تهیه نمود.

2)بهتر است از موز تازه استفاده کنید تا در فریزر خراب نشود.

3)حتما روی کیک بستنی درپوش بگذارید تا بوی فریزر نگیرد.

منبع : سوران

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه