کارشناسان موادغذایی حاوی مواد لبنی- پروتئینی را بسیار اعتیادآور به دلیل ترکیبات موجود در آن می‌دانند. و بر این اساس به افراد توصیه می‌کنند، از خوردن پیتزا، همبرگر، چیپس و پنیر، لازانیا و غذاهایی از این دست اجتناب کنند. خوردن پنیر در فست فود خاصیت اعتیادآوری داردکارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند، برخی از موادغذایی با اثرگذاری بر روی بخش‌‌هایی از مغز می‌توانند سبب اعتیاد افراد به آن نوع موادغذایی شوند. گفتنی است، از جمله این موادغذایی پنیر است که، دارای یک ماده شیمیایی به نام کازئ ...

کارشناسان موادغذایی حاوی مواد لبنی- پروتئینی را بسیار اعتیادآور به دلیل ترکیبات موجود در آن می‌دانند. و بر این اساس به افراد توصیه می‌کنند، از خوردن پیتزا، همبرگر، چیپس و پنیر، لازانیا و غذاهایی از این دست اجتناب کنند.

خوردن پنیر در فست فود خاصیت اعتیادآوری دارد

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند، برخی از موادغذایی با اثرگذاری بر روی بخش‌‌هایی از مغز می‌توانند سبب اعتیاد افراد به آن نوع موادغذایی شوند.گفتنی است، از جمله این موادغذایی پنیر است که، دارای یک ماده شیمیایی به نام کازئین است، که در محصولات لبنی یافت می‌شوند و می‌تواند سبب تحریک شدن گیرنده‌های مغزی شود.بررسی‌ها نشان می‌دهند، گیرنده‌های مغزی بر عواملی چون کنترل درد، اعتیادآوری و سیستم پاداش دهی مغز مؤثر است.

کارشناسان دانشگاه میشیگان بر این اساس اعلام کرده‌اند، غذاهایی چون پیتزا به دلیل وجود پنیر پیتزا حالتی بسیار اعتیادآور دارد و سبب اشتهاآوری فراوان در افراد می‌شود.کارشناسان اعلام کرده‌اند، این نخستین گام در کنترل اشتها در جلوگیری از بروز چاقی در افراد است.کارشناسان هوس مصرف موادغذایی حتی پس از مصرف یک وعده غذایی کامل را نشان دهنده بروز اعتیاد به غذا در افراد معرفی کرده‌اند.

کارشناسان موادغذایی حاوی مواد لبنی- پروتئینی را بسیار اعتیادآور به دلیل ترکیبات موجود در آن می‌دانند. و بر این اساس به افراد توصیه می‌کنند، از خوردن غذاهای حاوی پنیر مانند پیتزا، همبرگر، چیپس و پنیر، لازانیا و غذاهایی از این دست اجتناب کرده و در عوض پنیر را به صورت طبیعی به همراه وعده‌های غذایی مصرف کنند، تا علاوه بر حفظ کلسیم دچار اعتیاد غذایی نشوند.


گردآوری:گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.irکلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه