مدل بستن مو در کم پشتی مو موثر است

کم پشتی مو، علل بسیار متعدد و متنوعی دارد. ولی به طور کلی عواملی که باعث عدم رویش مو و به دنبال آن کم پشتی مو می‌شود، عوامل داخلی و مربوط به بدن هر فرد است و عوامل خارجی نقش چندانی در کم پشتی مو ندارند.

2341646_541
دکتر محمدرضا برزگر متخصص پوست و مو زیبایی و لیزر و عضو مرکز تحقیقات پوست دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: سه علت عمده برای عدم رویش مو وجود دارد که عبارتند از: تخریب فولیکولهای مو،‌ ریزش بیش از حد مو و عدم رویش مو که این مواد در افراد مختلف متفاوت است.

وی ادامه داد: برخی عفونت‌ها، مسائل ژنتیکی و بیماری‌های خود ایمنی مو مثل طاسی سکه‌ایی هم از دیگر موارد کم پشت شدن مو هستند. هم چنین کم خونی و بیماری‌های تیروئید و برخی بیماری‌های التهابی هم موجب ریزش و کم پشت شدن مو می‌شوند.

دکتر برزگر ریزش روزانه ۱۰۰ عدد تار مو را عادی دانست و گفت: ریزش بیش از این تعداد در روز می‌تواند ریزش مو باشد که نیاز به بررسی توسط متخصص پوست و مو است.

این متخصص پوست و مو گفت: هر چند عوامل خارجی مثل سشوار، استفاده از آب داغ حین شستشو و شانه زدن موهای خیس، به ساقه مو که قسمت مرده مو است آسیب وارد می‌کند
اما ارتباطی به بخش زنده و داخلی مو ندارند ولی محکم بستن موها به طور طولانی مدت و مداوم، باعث از دست رفتن برگشت ناپذیر مولکولهای مو در حاشیه مو و ناحیه شقیقه‌ها می‌شود و طاسی کششی را موجب می‌شود.

وی در پایان نگهداری درست و صحیح از مو را در کیفیت و شادابی ساقه مو موثر دانست ضمن اینکه رعایت موارد تغذیه‌ای و آرامش در زندگی را در حفظ فولیکول مو تاثیرگذار دانست.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه