چگونگی داشتن انگیزه برای رفتن به باشگاه

چگونگی داشتن انگیزه برای رفتن به باشگاه، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

چگونگی داشتن انگیزه برای رفتن به باشگاه

 

چگونگی داشتن انگیزه برای رفتن به باشگاه

 

 

پیگیری مداوم جلسات تمرینی‌تان در باشگاه، نه تنها بدن شما را متناسب نگاه می‌دارد، بلکه کمک می‌کند تا استرس و خستگی نیز از شما دور شود. در ادامه‌ی این نوشته راه‌هایی را باهم مرور خواهیم کرد که به حفظ انگیزه‌ی ورزش کردن کمک خواهد کرد.

 

 

۱. تجهیزات ورزشی جدید بخرید

لباس‌ها و تجهیزات شیک و مد روز ورزشی شما را جذاب خواهند کرد. پس این می‌تواند یک دلیل خوب باشد تا هر روز به باشگاه بروید. لباس، تجهیزات جدید یا یک ساک ورزشی جدید بخرید و رنگ‌های باحال و شاد انتخاب کنید. این‌ها به شما کمک خواهند کرد تا انگیزه‌تان حفظ شود.

 

 

۲. از دوستتان بخواهید تا همراهی‌تان کند

تنهایی باشگاه رفتن شاید کمی خسته‌کننده باشد. اما اینکه دو یا چند نفری با دوستانتان به باشگاه بروید، ایده‌ی خیلی جالبی است. با یکی از دوستان یا یکی از افراد فامیلتان برنامه‌ریزی کنید و او را یار تمرینی خود قرار دهید.

 

 

۳. به یک موسیقی خوب گوش کنید

این نیز یکی از دلایل خوب برای حفظ انگیزه است. آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را در پخش کننده‌ی موسیقی خود کپی کنید، و هنگام تمرین به آن‌ها گوش دهید. حقیقتاً باشگاه ورزشی بهترین مکان برای گوش دادن به موسیقی‌های باحال است. پس با انگیزه بمانید، چون حالا برای رفتن به باشگاه یک دلیل خوب دارید.

 

 

۴. تمرینتان را عوض کنید

اگر می‌خواهید انگیزه‌تان را حفظ کنید، به یک تمرین خاص نچسبید. در عوض، تمریناتی با سبک و اشکال مختلف را امتحان کنید. ۲ روز تمرینات قدرتی را امتحان کرده و ۲ روز دیگر را با تمرینات کاردیو سپری کنید. اگر شما یک برنامه‌ی تمرینی داشته باشید و بخواهید اشکال دیگر تمرین را امتحان کنید، برای باشگاه رفتن تحریک خواهید شد.

 

 

۵. یک دفتر خاطرات داشته باشید

اینکه یک دفتر خاطرات داشته باشید و اتفاقات روزانه را در آن بنویسید به انگیزه‌ی شما خیلی کمک خواهد کرد! خاطرات حضور در باشگاهتان را در دفتر خاطراتتان بنویسید. تاریخ تمرینتان و زمانی که آن روز در باشگاه سپری کردید و تغییراتی که در بدنتان اتفاق افتاه را بصورت منظم یادداشت کنید. این‌کار به طرز خیلی بالایی به شما انگیزه خواهد بخشید تا دوباره به باشگاه بروید.

 

 

۶. یک برنامه‌ی غذایی متوازن داشته باشید

آیا می‌دانید که عادات بد غذایی می‌تواند باعث خستگی شود؟ خستگی هم باعث می‌شود احساس سستی کنید. زمانی که احساس سستی کنید، به طور طبیعی تمایل به نادیده گرفتن جلسه‌ی تمرینی‌تان خواهید داشت. پس این خیلی مهم است که یک برنامه‌ی غذایی متعادل را به طور منظم دنبال کنید. می‌توانید برای جلوگیری از خستگی به دو وعده‌ی غذاییتان میوه و سبزیجات هم بیفزایید.

 

 

۷. یک هدف برای خود تعیین کنید

برای تناسب و زیبایی اندامتان یک هدف بگذارید. برای اینکه به هدفتان برسید، ناچار خواهید بود تا بصورت منظم به باشگاه بروید. اگر تصمیم دارید که وزن کم کنید، آنگاه با پروراندن هدف خود در ذهنتان، همیشه پر انرژی و با انگیزه خواهید ماند.

 

 

قبل از رفتن به باشگاه بدنسازی این نکات رو بخونید و صد البته عمل کنید:

تکلیف استراحت و تغذیه خود را مشخص کنید. رشد قدرت و حجم عضلانی در باشگاه روی نمیدهد بلکه هنگام استراحت این اتفاق میافتد.

بیندیشید و بدانید که شما برای سلامتی و افزایش کارایی ورزشی به روشهای سالم قرار است تمرین کنید.

با سیستم تمرین تغذیه استراحت حس بخور و بخواب در شما بوجود نیاید هرچند حس خوبیست. باید در کنار سایر مسائل زندگی به بهترین نحو هم ورزش کرد.

 

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه